The St. Louis School fourth quarter honor roll has been announced by administrators.

Grade 4

First honors

Avery Austin, Owen Hermesch, Olivia Leising, Lucy Meyer, Campbell Miles, Brody Rudolf, Grace Saner, Mimi Smith, Leigh Walmsley, Adam Weber, Rylan Yeager and Isabelle Young

Second honors

Owen Beiser, Gina Grote, Grace Gutzwiller, Rylan Hill, Ava Hollins, Ella King, Nash King, Cayden Lieland, Ethan Meer, Madden Owens and Madden Showalter

Third honors

Rebecca Durham, Carson Hartwell, Augie Hillenbrand, David Koch, Griffin Koester, Kaden Maple, Ellen Swain and Noah Weberding

Grade 5

First honors

Felicity Brelage, Ben Greiwe, Sophia Hohenstein, Ashley Hunter, Olivia Meer, Sam Richardson, Meg Ritter, Rachel Suttmann and Brady Wonnell

Second honors

Bridget Lohmueller, Caleb Mohr, Katelyn Rahe, Matthew Schrand, Karsyn Watson, Paige Watters and Donovan Wesseler

Third honors

Jack Freeland, Amaia Fullenkamp and Tyler Reder

Grade 6

First honors

Lucy Abplanalp, Max Amberger, Christian Mack, Adam Meer, Santiago Schutte, Ainsley Sipples and Henry Wanstrath

Second honors

Libby Boedicker, Sully Hill, Ben Miller, Anna Moore and Maria Voegele

Third honors

Ryan Duerstock, McKenzie Maple, Marc Meneses, Greta Rennekamp, Emily Schebler, Alexis Scheiner, Zavier Tekulve and Jacob Voegele

Grade 7

First honors

Megan Batta, Maggie Beiser, Lea Cossentino, Sady Hirt, Thomas Lohmueller, Paul Meer, Rhea Miller, Ella Moster, Hank Ritter, Claire Saner, Lilly Schebler, Catherine Streator, Sadie Wachsmann, Madison Wanstrath and Kate Weber

Second honors

Josh Bischoff, Jayden Boedicker, Marco Canessa, Evan Flaspohler, Calvin Grote, Connor Miles, Izzi Price, Cole Rudolf, Ingrid Tuveson, Elijah Weiler, Hannah Wells, Abbey Wuestefeld and Isabelle Wonnell

Third honors

Brian Harmeyer, Wes Hollins, Carson Meyer and Ava Owens

Grade 8

First honors

Megan Bauer, Aiden Geers, Mary Hunter, Luke Meer, Luke Meyer, Matthew Miller, Megan Raab, Cael Rahe, Betsy Reidy, Allie Savage, Jalyn Stenger, Evelyn Storms, Charlie Schebler, Maddie Schrand, Noah Tuveson, Wilson Walmsley and Jackson Wanstrath

Second honors

Audrey Beiser, Peyton Ditmer, Conner Ertel, Olivia Freeland, Ben Fulton, Emma Livers, John Meer, Amanda Narwold, Katie Nobbe, Jaden Peters, Summer Ratcliffe, Nathan Reder, Nate Vankirk, Anna Wanstrath, Teresa Wanstrath and Mimi Wilder

Third honors

Kara Bischoff, Alec Bunselmeier, Sylvia Eckstein, Haley Geisen, Ben Harmeyer, Abe Hollins and Cy Muckerheide