The St. Louis School second quarter honor roll has been announced.

Grade 4

First honors

Ava Becker, Owen Beckner, Elena Beiser, Damien Brelage, Caleb Harmeyer, Jack Laloge, Sophia Leising, Kathryn Mack, Calvin Padgett, Abby Raab, Jersey Trenkamp, Alejandra Schutte and Mary Kara Wanstrath

Second honors

Madi Dierckman, Mylania Fullenkamp, Jeff Gerstbauer, Wilbur Giesting, Sam Greiwe, Tripp Hertel, Ruby Imel, Andrew King, Zoie Niese, Kenli Rudolf, Lillian Scheibler, Ray Walke, Grant Wanstrath, Hailee Weisenbach and Laney Wuestefeld

Third honors

Aubrey Baker, Sam Dice, Nick Kern, Maggie Tekulve, Anthony Walke

Grade 5

First honors

Avery Austin, Ella King, Olivia Leising, Cayden Lieland, Lucy Meyer, Campbell Miles, Brody Rudolf, Grace Saner, Margaret Smith, Leigh Walmsley, Adam Weber and Isabelle Young

Second honors

Owen Hermesch, Griffin Koester, Ethan Meer, Riley Siegel and Rylan Yeager

Third honors

Carson Hartwell, Madden Showalter and Ellen Swain

Grade 6

First honors

Felicity Brelage, Ben Greiwe, Sophia Hohenstein, Bridget Lohmueller, Olivia Meer, Caleb Mohr, Ethan Rahschulte, Sam RIchardson, Meg Ritter and Karsyn Watson

Second honors

Ashley Hunter, Jaiden Kuria, Brycen Miller, Tyler Reder, Cate Reidy, Rachel Suttmann, Paige Watters and Brady Wonnell

Third honors

Isabel Imel, Noah Livers, Vincent Meneses, Katelyn Rahe and Cora Roth

Grade 7

First honors

Lucy Abplanalp, Sully Hill, Christian Mack and Henry Wanstrath

Second honors

Max Amberger, Libby Boedicker, Sam Laloge, Adam Meer, Santiago Schutte and Ainsley Sipples

Third honors

Zavier Tekulve, Jacob Voegele and Maria Voegele

Grade 8

First honors

Megan Batta, Maggie Beiser, Preston Conway, Sady Hirt, Thomas Lohmueller, Paul Meer, Rhea Miller, Hank Ritter, Claire Saner, Lilly Schebler, Catherine Streator, Ingrid Tuveson, Sadie Wachsmann, Madison Wanstrath, Kate Weber and Abigail Wuestefeld

Second honors

Jayden Boedicker, Lea Cossentino, Calvin Grote, Connor Miles, Ava Owens, Izzi Price, Cole Rudolf, Eli Weiler and Isabelle Wonnell

Third honors

Evan Flaspohler, Brian Harmeyer, Ben Meyer, Ella Moster and Hannah Wells

Recommended for you